Legionowska Rzeźnia [TP] @ connect.net.pl

Forum poświęcone serwerowi Counter Strike 1.6 @ IP: 87.204.25.2:27015

Przejdź do zawartości

Teraz jest 15 gru 2017, o 18:02

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 klimatyzatory i klimatyzacja 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Re: klimatyzatory i klimatyzacja
ak się złozyło, że przez pewien czas spotykałem się z Markiem Belką znacznie częściej niż z Tobą na tym blogu.Uważam go za bardzo dobrego ekonomistę, bardzo inteligentnego człowieka z dużym poczuciem humoru i równie wysoko oceniam np. Leszka Millera.
Niestety żaden z nich nigdy juz nie powinien działac w polskiej polityce i gospodarce !
Moją teze uzasadniam ich bezbrzeżnym cynizmem i sprzeniewierzeniem się wszystkim zasadom przyzwoitości, które uniemozliwiaja prominentnym członkom PZPR jednoznaczne przejście na stronę neokonserwatystów i i neoliberałow. ( Aby nie było niedomówien – nigdy nie byłem członkiem, ani PZPR, ani SLD, ani żadnej innej partii politycznej, i niebo gwiaździste nademna głosi, że mógłbym byc „zgodnie z prawem moralnym” ultra friedmanistą !!!). Ale nim nie jestem i sądzę że nie można się przekwalifikowac z KGB do CIA i odwrotnie, bez publicznej ekspiacji i uroczystego posypania głowy popiołem!. Takim ludziom NIGDY JUZ NIE MOZNA UWIERZYC, nawet gdy mówią że dziś jest poniedziałek !
O aktualnych poglądach LM nie warto mówic.
Co zas sie tyczy MB to bedąc wicepremierem specjalnie neoliberalnie nie zaszalał. Rozwinął skrzydła dopiero u Paula Bremera w Iraku. Przeczytaj o tym w Doktrynie Szoku Naomi Klein, bo wtedy sam możesz wpaść w szok, gdy dowiesz się kto stał za sukcesami Haliburtona i Blackwater !

22 sty 2012, o 22:54
Nowy
Nowy

Oferując systemy klimatyzacyjneczołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru . W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Firma jest firmą handlowo-usługową, działającą w branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność od marca 2003 roku, jednakże nasze korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych kiedy to zdobywaliśmy doświadczenie jako kadra zarządzająca w innych firmach.
Cele jakie sobie postawiliśmy na początku separator tłuszczu naszej drogi, to profesjonalne świadczenie usług w zakresie klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa z zachowaniem elastyczności w stosunku do klienta. Stała współpraca z wieloma biurami architektonicznymi, separatory firmami budowlanymi oraz podwykonawcami jak również stale powiększająca się grupa naszych klientów indywidualnych pozwala nam stwierdzić iż osiągnęliśmy ten cel.
Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis urządzeń klimatyzacyjnych wiodących firm światowych. Dzięki temu oferujemy naszym klientom tylko najlepsze i sprawdzone produkty z branży klimatyzacyjnej i chłodniczej. Jednocześnie stale podnoszone wysokie kwalifikacje naszych pracowników gwarantują jak najlepsze wykonanie zleconych projektów i zadań, co ma potwierdzenie w opinii naszych klientów i odbiorców.
Ogólny zakres naszych usług:
szeroka oferta w zakresie nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych (split, multisplit, systemy kanałowe, systemy modułowe)
kompetentne doradztwo w zakresie doboru systemu i urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych.
kompleksowe montaże systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
modernizacje istniejących systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych
udzielanie gwarancji na sprzedane i zainstalowane systemy
szkolenia klientów z zakresu obsługi instalowanych systemów
prowadzenie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń klimatyzacyjnych

22 sty 2012, o 22:55
Nowy
Nowy

sychologia dobrze zna efekt aureoli, polegajacy na tym, że osobom pozytywnie wyróżnijacym się w jakiejś sferze np. urody, gotowi jesteśmy przypisywać inne, nieobecneje w jej przypadku, atuty.
Nadal podtrzymuję, że prokuratura za tego ministra – co teraz bedzie za Czumy, strach pomyśleć – twórczo podeszła do swoich starych praktych, wzbogacając je o tajne – dla dobra śledztwa – zarzuty. Dla mnie to jednak nowość. A i sądy nie poskąpiły nam horrendalnych wyroków dla politycznego marginesu z SLD i SO.
Sam, z resztą, niewypał Czuma nosi nadal swoją aureolę pogromcy komuny i nawet największy krytyk nie wyrazi swoich pretensji, bez uprzedniego niskiego pokłonu dla jego rzekomych zasług.
Choć trudno w to dziś uwierzyć, ale Tusk ma wszelkie szanse zapisać się w ludzkiej pamięci jako jeden z najgorszych premierów.
Gdy zniknie uwodzicielski uśmiech, na kartach historii pozostanie jako ten, który w obliczu bezprecedensowej w dziejach świata depresji, zdemontował państwo polskie, czyniac jego obywateli bezbronnymi w obliczu nawałnicy.
I gdyby nie cena, jaką przyjdzie nam za ten akt wandalizmu zapłacić, mogłabym nawet odczuwać satysfakcję, z faktu, że ta tykajaca od lat niszczycielska bomba neoliberalnego kłamstwa wybuchła właśnie w jego rękach. W rękach człowieka, który stworzył KLD i konsekwentnie służył ekonomicznemu oszustwu.
Ostateczny triumf i ostateczna klęska w jednym. Ależ dramaturgia.
Ależ sprawiedliwość. A głupi mówią, że ona nie istnieje.
Pani Redaktor, wyrażny cień Balcerowicza, za plecami Rostowskiego to niezawodna recepta na klęskę tego rządu, a zatem Tuska i PO.
Głupcy pocieszają się, że do trzech razy sztuka. G.. prawda. Jak nie idzie to nie idzie. Recepty Wielkiego Reformatora mają tę jedną zaletę, że ze stuprocentową pewnościa można przewidywać, że ich wdrożenie zakończy sie klęską dla gospodarki.

22 sty 2012, o 22:56
Nowy
Nowy

Oczywiście że ludziom wyjeżdżającym do pracy za granicę nie jest lekko i muszą ponieść wiele wyrzeczeń, często znieść za granicą wiele upokorzeń, słabszych chwil, rozłąki z rodziną. Tym bardziej więc należy ich podziwiać, że pomimo niedogodności decydują się pracować za granicą, zamiast siedzieć tu i żądać by im państwo „zapewniło”. Też mam wielu znajomych w UK, przyjeżdżają na Święta i też z nimi rozmawiam. Jedyne, czego oni od państwa oczekują, to aby nie przeszkadzało – nie musi pomagać.
Oferując systemy klimatyzacyjne czołowych światowych producentów zapewniamy najwyższy komfort i najwyższy standard samopoczucia dla Państwa i wiemy, iż dzięki temu wszyscy nasi klienci są w pełni usatysfakcjonowani z wyboru firmy klimatyzacyjnej. W dzisiejszych czasach klimatyzacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania zarówno w miejscu pracy jak i mieszkaniu czy środkach transportu. Korzystanie z klimatyzacji w biurze powoduje optymalną sprawność pracownika natomiast klimatyzacja Warszawa w mieszkaniu czy domu zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz wypoczynek. W dużych miastach takich jak Warszawa klimatyzacja zapewnia również czyste powietrze higienicznie niezbędne dla każdego człowieka. Nasza firma jest w stanie wyselekcjonować dla Państwa najlepsze i najbardziej sprawdzone systemy klimatyzacyjne na rynku. Firma zaproponuje Państwu sprzedaż oraz profesjonalny montaż markowych produktów takich producentów klimatyzacji jak SAMSUNG, DAIKIN. Większość klientów poleca naszą firmę swoim odbiorcom, zaprzyjaźnionym firmom oraz znajomym. Dzieję się tak ponieważ stawiamy na najwyższa jakość nie tylko klimatyzatorów ale przede wszystkim montażu. Klimatyzacja u nas to kompleksowa usługa - doradztwo, projekt, dostawa, montaż, gwarancja, serwis. Zapraszamy do współpracy! Jednostki wewnętrzne typu ściennego firmy Samsung wyróżniają się stylowym i nowoczesnym wzornictwem, cenione są za wysoką jakość pracy i działanie prozdrowotne. Jednostki typu ściennego gwarantują czyste powietrze i komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń.
Wyjątkowe wzornictwo czarnej perłowej obudowy oraz dyskretna fioletowa poświata wprowadza niepowtarzalny styl w Twoim domu. Dzięki użyciu zaawansowanej technologii Inverter i rewolucyjnego systemu oczyszczania powietrza najnowsza seria klimatyzatorów zapewni Ci nowoczesny komfort i zdrowie. Unikatowy filtr Full HD o wysokiej klasie filtracji w połączeniu z jonizatorem S-Plasma ion eliminują nawet najmniejsze cząsteczki kurzu oraz alergeny.
Design klimatyzatora, który będzie pasował do każdego wnętrza. Klasyczny i elegancki. Klimatyzator serii E, o lśniącej powierzchni i tajemniczym niebieskim świetle wnosi wyrafinowany smak do Twoich przestrzeni. Kryształowy biały panel przedni nawiązuje do poczucia, że oddychasz kryształowo czystym powietrzem. Dodatkowy filtr katechinowy oraz filtr dezodoryzujący neutralizują kurz, bakterie i dym papierosowy oraz nieprzyjemne zapachy.
Zaprojektowany w trosce o funkcjonalność z wykorzystaniem prostych linii gwarantujących wyważony styl. Delikatna szara linia delikatnie kontrastuje z białą obudową urządzenia, nadając mu stylowy wygląd. Seria P + jest idealną propozycją dla osób, które szukają cichego, energooszczędnego i ekologicznego klimatyzatora.
Doskonały wybór dla minimalistów. Prosty design klimatyzatora pasuje do każdego wnętrza zarówno klasycznego jak i eleganckiego. Wyjątkowy zestaw funkcji znajdujący się we wnętrzu klimatyzatora pozwoli cieszyć się kojącym komfortowym powietrzem stwarzającym najlepsze warunki do pracy i odpoczynku.Ludzie, którzy wprowadzają na nasz ubożuchny rynek spory kapitał z zewnątrz, są jak tzw. zagraniczny inwestor.
Czy zagraniczny inwestor dostaje na dobry początek podatek do zapłacenia? Większość w ogóle nie płaci zresztą podatku, aż do zwinięcia interesu i wyprowadzenia tego kapitału z powrotem.

A przez lata ich pobytu tam, nasze państwo nie świadczyło żadnych powinności na ich rzecz, więc ma zysk podwójny. Prawem silniejszego.
Klimatyzator serii T to estetyka, doskonałe parametry i wygoda użytkowania. Innowacyjna technologia Good’sleep wynaleziona do kontroli temperatury powietrza podczas snu pozwala cieszyć się komfortowym snem i świeżym porankiem. Klimatyzator marki Samsung daje Ci poczucie odświeżenia, którego szukasz. Model funkcjonalny i przystępny cenowo.Po pierwsze sprawy formalne aby powiązać ‘emerytury’ t.z. wpłaty na ZUS w poszczególnych krajach jest juz uproszczone i mozliwe.
Po drugie -
„z drugiej państwo robi niewiele, aby zachęcić do powrotu do ojczyzny”-
IIIRP już miało programy, kampanie PR , seminaria i wydało mase pieniędzy na promowanie ‘powroty’.

ALE IIIRP nic a nic nie zrobiła aby sama sie stała przyjaznym i przyzwoitym krajem dla swoich obywateli. Czy jest chociaż jedna uczciwa i sprawna instytucja państwowa która rzeczywiście służy dobro obywatelom?
Jakie sądy i wyroki są to wiemy.
Jaka policja, wojsko i jacy politycy są w Sejmie wiemy.
Jakie media, ich kłamstwa i pogardę do prawdy, to tez widzimy i wiemy.
Jak zwykły obywatel jest traktowany też wiemy.
Czy komuś naprawdę zależy aby do takiego kraju wracać?

Niech politycy i władza państwowa zacznie działać sprawnie, uczciwie , otwarcie.
Niech prawo będzie szanowane i równe wobec wszystkich.
Niech media staną sie obiektyne , a nie przekupne.
Niech Polacy i Polska mogą podnieść głowę dumnie i mówić ” jestem Polakiem”, a nie jakis tam europejczykiem.
Niech polityka zagraniczna IIIRP podniesie się z pozycji klęczącego, a stanie sie równym partnerem na stosunkach wzajemności, a nie uległych.

To wtedy jest do czego wrócić i nie trzeba upominać się.
Powroty są na szczęście dobrowolne.

22 kwi 2012, o 10:28
Nowy
Nowy

„interwencjonizm, który jest trudny w utrzymaniu i obronie” – tylko w Polsce, nie np. w Japonii lub RFN, i dlatego Japonia lub RFN sa silne gospodarczo i maja dobrobyt, a Polacy nie zmniejszaja dystansu do nich, lecz przeciwnie.
__Nie mozna puscic gazociagu przez kraj, ktory uwaza, ze „interwencjonizm jest trudny w utrzymaniu i obronie”, bo jest to bardziej ryzykowne, niz puszczenie go przez region wstrzasany walkami partyzanckimi. Gazociag bylby bardziej bezpieczny przechodzac przez Irak lub Afganistan, niz przez Polske.Nie jestem fachowcem od klimy, chociaż technologiem żywności z wykształcenia (dobre studia jeszcze za komuny, nie to co te dzisiejsze plastiki)
Chcę zakładać latem klimę (mowa o inverterowej technologii) na 2 pokoje, bo będę izolować tę część domu.
I teraz (pokój I ok 30 m kw, pokój II ok 12 m kw):
Multisplit horrendalnie drogi (w porównaniu z tym o czym niżej), gdyż:
Najtańszy multisplit to (2 jedn wewn + 1 zewn) to najmarniej 7-8 tys zł + najmarniej 1 tys zł za asystę = 8-9 tys zł za wszystko
A przecież o ile taniej 2 kpl ZIBRO inverter szybkozłączka SC 3025 + SC3032 czyli 2 x ok 2,6 tys zł = ok 5 tys zł za wszystko.
I mam ten komfort ze dwie jednostki zewnętrzne klimatyzacji, dwa niezależne układy (jednostek zewnętrznych mogę nastawiać ile chcę, jak chcę i kiedy chcę bo to moja nieruchomość)
Teraz usłyszę od asystentów klimatyzacji, że:
1. Stracę gwarancję na urządzenia (a to nieprawda)
2. Zanieczyszczę przyrodę (efekt CO2 i takie inne ściemy ha, ha dla naiwnego, ciemnego luda tępo wpatrzonego w obrazki na TVNie)
3. Urządzonka założone przeze mnie za nieco więcej jak pół ceny multisplita nie pochodzą długo (tak samo wiarygodne jak kłamliwe zapewnienia zgrai eurolewackiej pod dyrygenturą Gazpromu ze gaz łupkowy w Polsce zanieczyszcza i zresztą jego jest bardzo mało). Nie jestem wierzący we wszystko (np nie wierzę w czwarty wymiar, tj w wymiar sprawiedliwości) i muszę wszystko sprawdzić.
Pozdrawiam majsterklepków klimatyzacyjnych którzy umieją liczyć do dziesięciu.Czego konkretnie oczekujesz od nas."
Mam nadzieję ze to forum istnieje jako miejsce do podzielenia się swoimi pożytecznymi uwagami i radami (wiele tego tutaj) przy instalowaniu m. in. klimy, aby pomóc innym znaleźć tańsze i lepsze rozwiązania, czyż tak?
Jest to miejsce wymiany pożytecznych uwag i pomysłów, czyż tak?
Tak więc "adamdud" nie wiem z jakiego powodu tak się zdenerwowałeś?
Popierając pomysł istnienia tego forum, jako jego użytkownik jestem zobowiązany (nie tylko korzystać bezpłatnie z cudzej wiedzy), ale także i ze swojej strony wnieść swój udział do tej, jakże cennej "skarbnicy wiedzy o klimatyzacji", czyż nie tak?
Proponuję swój cenny udział w poradach w wąskim ale jakże istotnym temacie:
co wybrać - jeden multisplit czy dwa pojedyńcze klimatyzatory i dlaczego.
Dobre zagadnienie. Żadnych herezji, oczywiście jeśli to tylko możliwe omijamy multisplity:
- nie można grzać i chłodzić jednocześnie,
- gorzej się skraplacz czyści,
- więcej problemów z automatyką klimatyzacji, gdyż jednostki w większości przypadków współpracują ze sobą,
- żadna oszczędność,
- nie ma możliwości utworzenia możliwie najkrótszej instalacji,
- nie wiem czemu, ale jakieś są dupiate tak mi się wydaje:D
Mowa tu o najprostrzym klimatyzatorze multisplicie. O innych można już coś więcej poopowiadać, w szczególności o tych do których można podłączyć więcej niż 2 jednostki bądź klimatyzacja Warszawa omijać docelowy skraplacz klimatyzacjiwykorzystując na 100% wszystkie temperatury klimatyzatora.Dowod jest niemozliwy, poniewaz w tak krotkim okresie nie mozna zbilansowac wszystkich plusow i minusow, a nie mozna zbilansowac, poniewaz w gre wchodzi zaangazowanie lub zaniechanie o horyzoncie czasowym rzedu ok. 30 lat.
Musialby pan porownac te plusy i minusy w Polsce i w krajach zachodniej UE.

W przyblizeniu nie mozna porownywac poziomu zyciowego, skoro np. RFN od 10 lat celowo powstrzymuje jego wzrost u siebie aby obronic go w perspektywie 30 lat i wicej.
Jedyna mozliwoscia jako takiego porownania bylby wyskazniki takie jak ilosc patentow skladanych jednoczesnie w Japonii, USA i UE, ilosc naukowcow wsrod 1000 zatrudnionych w gospodarce itp., ale watpie, by mial pan takie dane. Uwazam jednak, ze choc tu sie w Polsce poprawilo, to mniej niz w zachodniej UE – w zachodniej UE jest to celem polityki gospodarczej, a w Polsce nie. Nie mowiac o tym, ze zachodnia UE nie traktuje powaznie bredni o „wolnym rynku”, a Polska w nie wierzy, co np. doprowadzilo do zduszenia wzrostu ponizej 5%.
Wykształcenie wg mnie nie ma w żadnej dziedzinie większego znaczenia, liczą się lata i jakość doświadczenia.

14 cze 2012, o 20:12
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2